Kelebek Magazin

AÖF kayıt yenileme ne zaman bitiyor? AÖF kayıt ücreti nasıl ödenir?

AÖF üzerinden eğitim hayatlarını sürdüren öğrenciler için kayıt yenileme dönemi sürüyor. AÖF kayıt yenilme işlemi aof.anadolu.edu.tr adresi Ders …

AÖF üzerinden eğitim hayatlarını sürdüren öğrenciler için kayıt yenileme dönemi sürüyor. AÖF kayıt yenilme işlemi aof.anadolu.edu.tr adresi Ders Seçimi (Ekle/Sil) Otomasyonu üzerinden gerçekleştirilecek. AÖF kayıt yenileme için yapılması gereken ödeme Ziraat Bankası aracılığıyla gerçekleştirilecek. AÖF kayıt yenileme 18 Şubat Cuma gününe kadar devam edecek.

AÖF kayıt yenileme işlemleri için tarihler Anadolu Üniversitesi tarafından duyuruldu. İşlemler sırasında uygulanması gereken adımlar büyük önem taşıyor. AÖF kayıt yenileme işlemleri aof.anadolu.edu.tr üzerinden, 18 Şubat Cuma gününe kadar devam edecek. Öğrenciler ilk önce ders kayıtlarını yapacak sonrasında ise kayıt ücretini belirlenen bankalara yatırabilecek.

AÖF KAYIT YENİLEME EKRANI

AÖF KAYIT YENİLEME NE ZAMAN?

AÖF tarafından paylaşılan akademik takvime göre güz dönemi kayıt yenileme işlemleri 7 Şubat ile 18 Şubat tarihleri arasında yapılacak.

AÖF KAYIT YENİLEME ADIMLARI

Kayıt yenileme işlemi aof.anadolu.edu.tr adresi Öğrenci Otomasyonu bağlantısından öğrenci şifresi veya e-devlet şifresi ile yapılacak.

Kayıt yeniletecek öğrencilere Fakülte tarafından ders ataması yapılmayacak, öğrenci 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde ders seçebilecek.

Kayıt yenileme işlemini yapan öğrenciler aosogrenci.anadolu.edu.tr adresi Kayıt Bilgi bağlantısından kayıtlarının yenilenip yenilenmediğini kayıt yenileme tarihleri içinde mutlaka kontrol etmelidir.

AÖF KAYIT YENİLEME ÜCRETİ NASIL ÖDENİR?

Kayıt yenileme için yapmanız gereken ödemeleri Ziraat Bankası aracılığıyla aşağıdaki ödeme yöntemlerinden
biriyle gerçekleştirebilirsiniz:

• Kredi Kartı/Banka Kartı ile Ödeme

• İnternet Bankacılığı ile Ödeme

• ATM’den Ödeme (Kartlı/Kartsız)

• Mobil Bankacılık ile Ödeme

Kayıt yenilemenin son günü saat 22:30’a kadar tüm ödeme yöntemleriyle yapılabilecektir.

* Ziraat Bankası şubeleri içinden ödeme yapılmayacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ