Kelebek Magazin

Ahmet Nur Çebi’den Emirhan İlkhan açıklaması!

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, sözleşmesindeki 4.5 milyon Euro’luk serbest kalma maddesini kullanarak Torino’ya transfer olması beklenen …

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, sözleşmesindeki 4.5 milyon Euro’luk serbest kalma maddesini kullanarak Torino’ya transfer olması beklenen Emirhan İlkhan için açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, basın mensuplarıyla yaptığı söyleşide merak edilenleri yanıtladı. Torino’ya gitmek üzere olan genç futbolcu Emirhan İlkhan için konuşan Ahmet Nur Çebi, yaşananları tek tek anlattı. İşte Çebi’nin sözleri…

“MENAJERİYLE MUHATAP ETTİ”

”Emirhan’ı 3 gündür ikna etmeye çalışıyoruz. ‘Hayır gitmek istiyorum’ diyor. Zorla güzellik olmaz. Kimseye ne yalvarırız, ne de sert bir tavır koyarız. Emirhan’a ‘Burada kalman için orada ne veriyorlarsa verelim’ dedik. Arkadaş bizi sadece menajeriyle muhatap etmek istiyor… Bir emek verdi. Emeklere teşekkür etmemiz gerek. UEFA’nın 18 yaşının altında olan futbolcularla ilgili olarak sert tedbirleri var. Önceden de yapsanız kontrat sayılmıyor. Beşiktaş’ın altyapısından gelen bir oyuncu. Kulübüne bir değer verir, kontrat yaparsınız. Emirhan ile yaptığımız sözleşme vardı. Futbolcunun menajeri 0 bedelle çıkış talep etti. Biz de olmayacağını söyledik. 4.5 milyon Euro verildiği takdirde gidebileceği bir anlaşma yapıldı.”

”AİLESİYLE GÖRÜŞEMEDİK”

”Çıkış maddesini koymasaydık sözleşme uzatmayacaktı. Sosyal medyadaki tavırları art niyetli buluyorum. Bu kadar az süre alan bir oyuncuyu yurt dışından getirsek bu fiyata bize hesap sorarsınız. 600 dakika oynayan oyuncuyu yurtdışından aynı paraya getirsem beni tefe koyarlar. Emirhan’ın menajeri, Hasic ve Ljajic’in de menajeri. Ne yazık ki geldiğimden beri pek keyifli çalışamıyorum. Son bir yılda birçok oyuncu çıkardık. Şunda payımız var. Eleştiriler art niyetli. Emirhan’ı kazandıran Önder Karaveli hocamız. Ne hocamız, ne bizler Emirhan’ın ailesiyle görüşemedik. Emirhan’ın ailesiyle görüşmek istedik, telefonları açmadılar.”

”KİMSEYİ KÖLE GİBİ GÖRMEYİZ”

”Son 20 yılda altyapıdan yetiştirdiğimiz ve sattığımız oyunculara baktığınızda Nihat ve Atınç vardı. Futbolcu istemiyorsa burada kalması için baskı yapmam. Kontratla bağladığımız genç çocuklar köle değil. Onların bir hayatları var. Rıdvan’dan duyduğunuz gibi hayalleri var. Son 20 senede altyapıdan çıkardığımız 3-4 oyuncumuz değer ve talep gördü. Bunları yapan da ben ve yönetimimdir. Gönlü olmayan kimseyi Beşiktaş’ta tutmayız ve kimseyi köle gibi görmeyiz. Bir futbolcunun hayatını mahvetmek insani açıdan düşünmeyeceğim bir şeydir.”

“25-30 MİLYON EURO EDİYORSA…”

”Kontratına koyulan maddeyi kendisi ve menajeri istedi. Aksi halde sözleşme imzalamayacaklardı. Yani Beşiktaş hiç para alamayacaktı. Emirhan 25-30 milyon euro ediyorsa yüzde 20’si zaten bize gelecek. O zaman da bu rakam küçültülemez.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ