Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
KelebekMagazin

TASARIMCI MERT ERKAN DEFİLESİ BÜYÜLEDİ

TASARIMCI MERT ERKAN  DEFİLESİ BÜYÜLEDİ

Bu sezon markasının beşinci yılını kutlayan genç tasarımcı,

1033069476

ISTANBUL, TURKEY – SEPTEMBER 14: A model walks the runway at the Mert Erkan show during the Mercedes-Benz Istanbul Fashion Week at Zorlu Performance Hall on September 14, 2018 in Istanbul, Turkey. (Photo by Cansin Soyer/Getty Images for IMG)

1033073956

ISTANBUL, TURKEY – SEPTEMBER 14: Models walk the runway at the Mert Erkan show during the Mercedes-Benz Istanbul Fashion Week at Zorlu Performance Hall on September 14, 2018 in Istanbul, Turkey. (Photo by Ferhat Zupcevic/Getty Images for IMG)

1033069472

1033074172

ISTANBUL, TURKEY – SEPTEMBER 14: Designer Mert Erkan on the runway at the Mert Erkan show during the Mercedes-Benz Istanbul Fashion Week at Zorlu Performance Hall on September 14, 2018 in Istanbul, Turkey. (Photo by Levent Kulu/Getty Images for IMG)

1033069366

1033073984

beşinci sezon defilesini gerçekleştirdi. LoveLand / Aşk Diyarı adını verdiği İlkbahar/Yaz 2019 koleksiyonunda ilhamını çocukluğundaki çizmiş olduğu çizimlerden ve oradaki masum siluetlerden alan tasarımcı, 32 parçadan oluşan bir koleksiyon tanıttı. Koleksiyonda ilk defa sarı, mavi ve pembe renklerini kullandığını dile getiren Erkan; tül, saten, iki iplik, brokar, rugan ve payet işlemeli şifon kullanmış.

Kendi çocukluğuyla köprü niteliğinde bir bağ kuran  başarılı tasarımcı Mert Erkan  Aşk Diyarı adını verdiği koleksiyonda kullandığı renkler, kumaşlar ve dokular o ezgiyi ve hissi anlatan bir bütünlük sağlıyor. Silüet olarak ise daha kendiyle barışık, kendinden emin ve masum bir kadın yaratmış. Makyajlarda kullandığı porselen efekti, saçlardaki minimal dokunuşlar ve styling koleksiyonu tamamlamış. Bu sezon da koreografi  başarılı koreograf Asil Çağıl’a aitti. Müzikler, podyum dekoru, styling ve podyumdaki modeller ile aşk diyarının atmosferi podyum süslemelerindeki  ince ve şık detaylarla  adeta yaşandı.

Finalini Ebru Polat ve kardeşi Tuğçe Sarıkaya’nın yaptığı defile izleyenler tarafından ayakta alkışlandı. Gizem Barlak, Aslıhan Karalar, Begüm Tank, Meltem Keklik , Jenya  Krivenko, Burcu Kavaklı, Leena, Simge Ünal   ve Deniz Tekin  gibi tanınmış modellerin yanı sıra  30 model yürüdü.

Genç tasarımcının bu sezonki sponsorları arasında: Pukka Giyim, Box of Luv, 3Z Agency, Mehmet Tatlı Kuaför, Kariyer Eğitim Kurumları, MP One, By Mustafa Organizasyon  ve Blend Model Agency bulunmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
@ 2018 - Kelebek Magazin