Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
KelebekMagazin

Tarkan’ın heyecandan neredeyse kalbi duracak

Tarkan’ın heyecandan neredeyse kalbi duracak

Tarkan neden bu kadar heyecanlı… Megastar Tarkan pop albümünün son hazırlıklarını tamamladı.

15 şarkının yer alacağı çalışmasını önümüzdeki ay müzikseverlerle buluşturacak olan Megastar, Ozan Çolakoğlu‘nun sahibi olduğu Ulus’taki Kaya Stüdyosu’ndan çıkarken görüntülendi.

Tarkan neden bu kadar heyecanlı. Megastar Tarkan pop albümünün son hazırlıklarını tamamladı. 15 şarkının yer alacağı çalışmasını önümüzdeki ay müzikseverlerle buluşturacak olan Megastar, Ozan Çolakoğlu‘nun sahibi olduğu Ulus’taki Kaya Stüdyosu’ndan çıkarken görüntülendi. Tarkan, “Son rötuşları yapıyoruz. Sayılı günler kaldı. Çok heyecanlıyım” şeklinde konuştu.

Tarkan, “Son rötuşları yapıyoruz. Sayılı günler kaldı. Çok heyecanlıyım” şeklinde konuştu.

Megastar Tarkan, en son olarak Türk Sanat Müziği albümü olan ‘Ahde Vefa’ albümünü 11 Mart 2016 Cuma günü sevenleriyle buluşturmuştu.

Tarkan 13 şarkılık albümünde şu eserleri seslendirmişti:

1.Rindlerin Akşamı (Dönülmez Akşamın Ufkundayız)

2.Olmaz İlaç Sine-i Sad Pareme
3.Söyleme Bilmesinler
4.Enginde Yavaş Yavaş
5.Nasıl Geçti Habersiz
6.Kadehinde Zehir olsa
7.Veda Busesi

8.Sevmekten Kim Usanır
9.Aşk Bu Değil Mi
10.Islak Daha Islak Öp Beni

11.Akşam Oldu Hüzünlendim Ben Yine
12.Zeytin Gözlüm
13.Kara Bulutları Kaldır Aradan

Bakalım Tarkan’ın son albümünde hangi şarkılar yer alacak…

Tarkan Tevetoğlu kimdir?

Tarkan Tevetoğlu (d. 17 Ekim 1972), Türk şarkıcı ve şarkı yazarı. Batı Almanya’nın Renanya-Palatina eyaletindeki Alzey kasabasında doğup büyüdü, 1986’da ailesiyle beraber Türkiye’ye geldi ve müziğe çocukluk yıllarında başlayan ilgisi sonucunda, lise hayatına başladığı Karamürsel’de ilk müzik eğitimini almaya başladı. İlerleyen yıllarda İstanbul Plak şirketinin sahibi Mehmet Söğütoğlu ile tanışarak şirket ile bir albüm anlaşması imzaladı.

Tarkan, 1992’nin son aylarında ilk stüdyo albümü Yine Sensiz’i piyasaya sürdü ve albümdeki “Kıl Oldum” şarkısıyla çıkış yaptı. 1994’te yayımladığı ikinci stüdyo albümü Aacayipsin ve 1998’de yayımladığı üçüncü stüdyo albümü Ölürüm Sana ile ticari başarı yakaladı. Ölürüm Sana albümünden çıkan “Şımarık” single’ı, birçok ülkenin ulusal listesine giriş yaptı.

1998’de Universal Music Group ile anlaşma imzaladı. 1999’da piyasaya sürdüğü toplama albümü Tarkan, çeşitli ülkelerden platin ve altın sertifikalar kazandı. 2001’de yayımladığı dördüncü stüdyo albümü Karma’daki “Kuzu Kuzu, “Hüp” ve “Verme” şarkılarını kliplendirdi. İki yıl sonra çıkan Dudu albümüyle yeniden ticari başarı yakaladı, 2006’da Come Closer adlı ilk İngilizce albümüyle bazı Avrupa listelerine giriş yaptı.

“Bounce” ve “Start the Fire”, albümden çıkan single’lar oldu. Tarkan, bir yıl sonra, altıncı stüdyo albümü Metamorfoz’u yayımladı. Albümdeki şarkıların sözleri, Türk Dil Kurumu tarafından takdir edildi. 2010 yılında yedinci stüdyo albümü Adımı Kalbine Yaz dinleyiciyle buluştu ve Türkiye’de yılın en çok satan albümü oldu. 2016’da Tarkan, Türk Sanat Müziği albümü Ahde Vefa’yı piyasaya sürdü.

Müzikal projelerinin yanı sıra çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde de yer alan Tarkan, Türk basını tarafından “Megastar”, dünya basını tarafından “Popun Prensi” ve “Boğazın Prensi” olarak anılmaktadır. Bugüne kadar 15 milyonun üzerinde albüm satmıştır[ve ödülleri arasında, on dört Kral Müzik Ödülü, altı Altın Kelebek Ödülü ile bir Dünya Müzik Ödülü bulunmaktadır.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ