Kelebek Magazin

Spor Yapmayı Sevmeyenlere 4 Alternatif

Hepimiz spor yapmamız gerektiğini, bunun sadece güzel görünmekle ilgili değil, sağlıkla ilgili olduğunu biliyoruz. Ancak iş eyleme geldiğinde pek çok bahane üretebiliyoruz. Spor yapmayı sevmediğinizi söylüyor ve sporun size iyi gelmediğini düşünüyorsanız önereceğimiz alternatiflere bir göz atın.

Spor Yapmayı Sevmeyenlere 4 Alternatif

1- YOGA

Yoga, hem spor hem de meditasyonu bir arada yapabildiğiniz ender egzersizlerden biri. Yoganın rahatlatıcı ortamı, fitness gibi sporları sevmeyenler için ideal. Sabah saatlerinde yapılan yoga, gün boyu yaptığınız işe dahar rahat odaklanmanıza ve zihin açıklığına katkı sağlar. Stresi azaltarak kendinizi daha enerjik hissetmenize yardımcı olur. Öte yandan esnekliğinizi geliştirir, vücudunuza hükmedebilmeyi sağlar.

2- PİLATES

Pilates, kendi vücudunuzu kullanarak yapabileceğiniz en güzel spor türlerinden bir tanesidir. Kasları güçlendirir, duruşu düzeltir, hem fiziksel hem de zihinsel rahatlama sağlar. Bu egzersizi grup olarak tercih edebileceğiniz gibi, spor hocası eşliğinde bireysel olarak da yapabilirsiniz. 

3- EV EGZERSİZLERİ

Spor yapmak için ille de salona gitmek zorunda değilsiniz. Yapmanız gereken tek şey sabah erken kalkmak ya da akşam eve geldiğinizde zamanınızın bir kısmını egzersiz için ayırmak. Evde yapılabilecek egzersizleri öğrenerek salona gitmeden spor yapabilirsiniz.

4- KISA EGZERSİZLER

Spor yapmaya uzun süre ayırmak istemiyorsanız gün içinde kısa kısa egzersizler de yapabilirsiniz. Mesela sabah uyandığınızda 10 dakika esneme egzersizleri yapabilirsiniz. Eve giderken servisten/otobüsten/araçtan birkaç durak önce inerek kısa bir yürüyüş fırsatı yaratabilirsiniz. 

MAHMURE ÖZEL 

Yayın tarihi: 31.12.2018

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ