Kelebek Magazin

RICHARD MILLE’İN YENİ MARKA DOSTU NELLY KORDA OLDU

RICHARD MILLE’İN YENİ MARKA DOSTU NELLY KORDA OLDU

ADELAIDE, AUSTRALIA – FEBRUARY 16: Nelly Korda of the United States plays a shot during day three of the 2019 ISPS Handa Women’s Australian Open at The Grange GC on February 16, 2019 in Adelaide, Australia. (Photo by Daniel Kalisz/Getty Images)

ADELAIDE, AUSTRALIA – FEBRUARY 17: Nelly Korda of the USA just missing a putt during day four of the 2019 ISPS Handa Women’s Australian Open at The Grange GC on February 17, 2019 in Adelaide, Australia. (Photo by Mark Brake/Getty Images)

ADELAIDE, AUSTRALIA – FEBRUARY 17: Nelly Korda of the USA celebrates with the trophy during day four of the 2019 ISPS Handa Women’s Australian Open at The Grange GC on February 17, 2019 in Adelaide, Australia. (Photo by Mark Brake/Getty Images)

  • Nelly Korda, ISPS Handa Kadın Avustralya Açık Şampiyonu
  • Golfçünün ikinci LPGA zaferi
  • Korda, RM 007 Titanyum kullanıyor


Richard Mille, Adelaide’de gerçekleşen Avustralya Açık’tan zaferle dönen genç golfçü Nelly Korda’yı, Mille ailesinin yeni üyesi olarak görmekten mutluluk duyuyor.

20 yaşındaki Korda, olağanüstü atletlerden oluşan ailesinde bir istisna değil. Anne ve babası Petr ve Regina eski uluslararası tenis yıldızlarıyken, erkek kardeşi Sebastian da profesyonel bir tenisçi. Kız kardeşi Jessica ise, profesyonel golfçü.

Nelly’nin profesyonel kariyeri, Symetra Turu’nun Sioux Falls LPGA Golf Turnuvası ayağını kazandığı 2016’da yükselişe geçti, Taoyuan’daki LPGA Tayvan’da zafere ulaştı ve ilk LPGA Turu şampiyonluğunu kazandı. 15 yaşındayken Amerika Kadınlar Açık’ta oynamaya başladı. İki yıl sonra ise, Solheim Kupası’nda Gençler Amerika Takımı’na dahil oldu. Korda, amatör kariyerini 2015 Harter Hall Invitational ve 2015 PING Invitational ile kapattı.

Nelly’nin Adelaide’deki ikinci LPGA zaferiyle, babasının 1998’de Avustralya Açık’taki zaferi, kız kardeşinin aynı turnuvada 2012’de elde ettiği şampiyonluk ve erkek kardeşinin geçen yıl Avustralya Açık Gençler Şampiyonası’ndaki galibiyetinin ardından Avustralya bir kez daha Korda adıyla yankılandı.

Golf alanında harika işler başaracak olan genç Amerikalı, marka için son derece sportif bir kadın koleksiyonunun tasarımı için diğer yetenekli atletlerin yanına oldukça yakışıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ