Kelebek Magazin

MİLANO MODA HAFTASI’NDA TÜRK İMZASI

MİLANO MODA HAFTASI’NDA TÜRK İMZASI

19-27 Şubat tarihleri arasında Milano Moda Haftası çerçevesinde gerçekleşen  Volkswagen International Fashion Week Milano’da Türk koreograf, tasarımcı ve modeller büyük dikkat çekti.
Milano Moda Haftasında yapımcılığını Tamer Kurter’in gerçekleştirdiği defilelerde, İtalyan tasarımcıların yanısıra 4 Türk tasarımcının defilesi yapıldı:  Çiğdem Karavit “Troia” koleksiyonu ile denizden taze bir esintiyi Milano’ya taşıdı. İlker Bilgi ise Beyaz Butik için hazırladığı koleksiyonu ile gelinlik dünyasının en modern ve şık örneklerini sundu. Erkek giyimin dauyeni Ferruh Karakaşlı Milano için özel olarak hazırladığı “Seremoni”  koleksiyonu ile elit erkeğin en sofistike halini podyuma taşıdı. Türkiye’de bir çok ünlüyü giydiren Tolga Çam’ın birbirinden ışıltılı gece kıyafetleri  ise salonu aydınlattı.
Tamer Kurter bir yandan da hem Türk, hem de İtalyan tasarımcıların olduğu çok sayıda defilenin sanat yönetmenliğini ve koreografilerini üstlenerek bir ilke imza attı.
Defilelerde Özge Ulusoy, Sılanur Özer, Bilek Orundaş ve Alp İnan yabancı meslektaşları ile beraber hem Türk hem İtalyan tasarımcıların defilelerinde  modellik yaparak İtalyan moda çevrelerinden büyük övgü topladılar.
Defileler salonu dolduran davetliler ve modaseverlerin  büyük beğenisiyle karşılandı. Defilelere İtalyanların yanısıra aralarında Fransa, İngiltere, İspanya, Çin, gibi ülkelerin bulunduğu bir çok yabancı basın mensubu da ilgi gösterdi.
Modellerin saçlarını ise yine bir Türk ekibi Mali Kuaför hazırladı.
Tamer Kurter haziran ayında da Türk tasarımcı ve modellerinin Avrupa’nın ve dünyanın önemli markalarıyla birlikte Roma Moda Haftasında yer alacaklarını söyledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ