KelebekMagazin

Magazin dünyasında ufuk turu…

Erdoğan Sevgin

Erdoğan Sevgin

 

Siyaset dünyası bir gün beklesin! Bugün Salı ve benim “magazin” günüm… Önümde bir haftanın notları. Sizleri, magazin dünyasında bir ufuk turuna çıkartacağım.

MODERN AİLE: Yılmaz Erdoğan’ın kızı Berfin, New York’ta kepini giydi, üniversite diplomasını aldı. Mezuniyet töreninde, Yılmaz Erdoğan, Berfin’in annesi Sanem Oktar ve üvey babası Gökhan Öğüt vardı. İşte, modern aile diye ben buna derim. Merak ettim, Berfin, New York’ta hangi fakülteyi bitirdi diye. İşletme mi, ekonomi mi, iktisat mı, tıp mı, mühendislik mi? Hiçbiri değilmiş. Berfin, Wales üniversitesinde aşçılık okumuş! Tabii bende büyük bir hayal kırıklığı…

SEN KENDİNE BAK CENGİZ: Cengiz Semercioğlu, Hadise’ye takmış vaziyette. Çok kiloluymuş Hadise. Sibel Can’ın izinde gidiyormuş. Onunla aynı kanıda değilim. Öyle, aman, aman şişman değil Hadise… Sonra, keşke Sibel Can’a benzese… Sibel, hâlâ erkeklerin bayıldığı bir kadın… Bu arada Cengiz’e bir çift lâfım var: Sen, kendine bak… O ne göbek öyle!

İNSAN BUKADAR MI GÜZEL YAŞLANIR? Mehmet Aslantuğ  “Kördüğüm” dizisinde oynamaya başladı. Bu adam, galiba Benjamin Button!.. Her yıl biraz daha gençleşiyor. Keşke, Allah, hepimize böyle yaşlanmak nasip etse…Ne göz altı torbaları var, ne gıdısı sarkmış, ne de yüz buruş, buruş. Hele giyimi. Moda dergilerinden fırlamış gibi

NE VARSA DAR GELİRLİLERDE VAR: Yazar Şebnem İşigüzel diyor ki: “Dar gelirliler okuyor, zenginler okumuyormuş” Hep öyledir zaten… Bütün yükü dar gelirliler çeker. Onlar okur, onlar en çok vergiyi verir. Şu dar gelirliler olmasa, nice olur memleketin hali?

SULANDIRMAYIN “POYRAZ KARAYEL”İ: “Poyraz Karayel” sevdiğim dizilerden biri. Ne var ki, diziyi öyle bir sulandırıyorlar ki, içimden izlemek gelmiyor. Geçen gün, dizinin Zülfikar’ı saksafonu, Taş Kafa’sı viyolayı eline alıp, bir caz parçasını play-back yorumlayınc,a güleyim mi, ağlayım mı, bilemedim. Hele Taş Kafa’nın garson olup, meze tabağını salonda dolaştırırken tabaktaki mezeleri midesine indirdiği sahne… Pek ucuz geldi bana… Beyler, diziyi uzatacağım diye koyduğunuz bu abuk sahneler, seyirciyi sizden soğutuyor, haberiniz olsun…

NE VARSA ESKİLERDE VAR: İşte, ben bunu anlamıyorum. Ekranda pek çok “yeni sesler” yarışması var, ama bir tek yeni ses çıkmıyor. İstanbul gazinoları, tatil yörelerindeki otellerin sahnesini eski sesler dolduruyor. Gazino dünyasını Bülent Ersoy, Hande Yener, Candan Erçetin, Selami Şahin, Aşkın Nur, Soner Olgun, Fatih Ürek, Hakan Altun, Serdar Ortaç, Mustafa Keser ayakta tutuyor. Utan Acun, utan…

BU ŞARKI İLAÇ GİBİ GELDİ. Oh, çok şükür. Nihayet dillerde marş olacak bir şarkı yapıldı. Adı “Bağdat”… Söz yazarı, bestecisi,y orumcusu Ayla Çelik. Şarkıyı anında ezberliyorsunuz ve mırıldanıyorsunuz. Bayıldım.

OLMADI GÜLBEN ERGEN. Gülben Ergen yazar oldu. Geçenlerde pazarcılarla konuşmuş. Röportajın bir yerinde diyor ki: “Etiler’deki müşteri fiyat sormaz. Zengindir onlar. Ne istiyorlarsa alır giderler”… Sen öyle san Gülben. Bu mahalle yeni kurulduğu zaman Etlier’e geldim. Geldiğim zaman Ak Merkez futbol sahasıydı. Pazar günleri bisiklet kiralarlardı.  Çocuklarımı götürür, bisiklete bindirdim; ben de motarla bir-iki tur atardım. Bugün Etiler sosyetik semt oldu. Sıra sıra mekânlar açıldı. O mekânların sadece camekânları bize bedava! Bil istedim. Sıkı pazarlık yapar burada pek çok aile… Ucuz marketlerde, ucuzluk günlerini kovalar. .

KİLİS MUTFAĞI: Kilis’e, İşid füzeleri yağarken ekranda bir program. Adı “Kilis mutfağı”… Ben bu televizyonculara ne diyeyim?

Bugünlük bu kadar…Devamı, haftaya Salı…

ERDOĞAN SEVGİN 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ