Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
KelebekMagazin

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI NUMAN KURTULMUŞ TÜRSAB’DA

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI NUMAN KURTULMUŞ TÜRSAB’DA

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Türkiye Seyahat Acentaları Birliğini (TÜRSAB) ziyaret ederek yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Değerlendirme Kurulu Toplantısı’na başkanlık yaptı. Gastronomi Turizmi’nin de aralarında bulunduğu çeşitli alanlarda turizm faaliyetlerinin arttığından bahseden Kurtulmuş’a toplantıda Gastronomi Turizmi Derneği’de çok sayıda üyesi ile destek verdi.

Turizm ve Kültür Bakanı Numan Kurtulmuş; Balkan ülkeleriyle, Kafkas ülkeleriyle ve diğer komşu ülkelerle ortak bazı destinasyonlar oluşturup, paketler meydana getirmek ve bunlar üzerinden Türkiye’nin içinde bulunduğu bölgeyi dünya turizminin merkezi haline getirmek gibi bir hedefimiz var. Bununla ilgili de çok güzel gelişmeler oluyor. Kültür turizminden inanç turizmine, yaşlı bakım turizmine, sağlık turizmine kongre turizmine ve gastronomiye kadar çok çeşitli alanlarda faaliyetlerimizin bu süre içerisinde artmakta olduğunu görüyoruz dedi.

Turistlere yaptığımız hizmet aslında bir ihracat olarak görülmeli diyen Bakan Numan Kurtulmuş
Ümit ediyorum ki 2023 hedeflerimizi aynen 2018 hedefleri gibi yukarıya doğru revize edeceğiz. 2023 yılı hedefimiz olan 50 milyon turist 50 milyar dolar gelir hedefini 60 milyon turist ve 60 milyar dolar gelir seviyesine ulaştıracağız.

“Yeni havalimanı TÜRSAB’a büyük sorumluluk yükleyecek”
Kurtulmuş, konuşmasına şöyle devam etti:
“Türkiye’nin yeni havalimanı hususunda özellikle TÜRSAB üzerine büyük sorumluluklar düşecek. İstanbul’daki yeni havalimanı projesinin tamamı bittiği zaman yılda 150 milyon misafir ağlırlayacak dünyanın en büyük limanlarından, Avrupa’nın ise en büyük limanı olacak.  İstanbul özelinde çok ciddi bir çalışma yapmamız gerekiyor. Bu hususta da TÜRSAB’ın çok değerli katkıları olacağına inanıyorum.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
@ 2018 - Kelebek Magazin