Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
KelebekMagazin

GAZETECİLİK SKANDALININ PERDE ARKASI…

Burhan Akdağ

Burhan Akdağ

GAZETECİLİK SKANDALININ PERDE ARKASI…
HÜRRİYET GAZETESİNDE YILIN MAGAZİN SKANDALI DİYEREK HABERİ GAZATECİLİK SKANDALINA CEVİREN CENGİZ SEMERCİOĞLU KENDİNİ AKLAMAYA ÇALIŞMIŞ.
VATANDAŞ, CENGİZİN BU YAZISINI OKUDUĞU ZAMAN, EVET YA ADAM HAKLI DİYEBİLİR, GAZETECİLİK YAPMIŞ DİYEBİLİR. AMA ARKA PLANDA BU OLAYIN BİRDE DUYGUSAL YANI VAR…
YAZDIĞI YAZIDA HERŞEYİ ANLATMIŞ AMA ANLAYABİLİRSEN… SEMERCİOĞLU YAZISINDA FİLİZ ÖCAL’DAN BAHSEDİYOR..
KİM BU FİLİZ ÖCAL, YAZISINDA MUSTAFA CECELİ’NİN BASIN DANIŞMANI.
SADECE OKADAR MI?
TABİİKİ DEĞİL, HÜRRİYET MAGAZİN SERVİSİNİN MÜDÜRÜ, SELİM AKÇİN’İN ESKİ EŞİ. İŞ VE ZANAT CAMİASI BASIN DANIŞMANLIĞINI FİLİZ ÖCAL’A VERMEK İÇİN ADETA BİR YARIŞ İÇİNDELER… NEDEN Mİ ? CÜNKÜ FİLİZ ÖCAL’IN ELİNİN ALTINDA HÜRRİYET MAGAZİN SERVİSİ VAR. ÇALIŞTIĞI TÜM KİŞİ VE KURULUŞLARIN HABERLERİ HURRİYET BÜNYESİNDE HER YERDE YAYINLANIYOR…
GELELİM CENGİZ SEMERCİOĞLU’NUN YAZDIKLARINA…
Mustafa Ceceli’nin eski eşi Sinem Gedik ve İntizar arasındaki ilişkinin ortaya çıkması üzerine eleştiri oklarının bazıları bana da döndü.“Bunu nasıl haber yaparsın”, “Neden ‘skandal’ diyorsun”, “Homofobik misin” diye başlayan soruları boca ettiler üzerime. Buyurun sorularınıza toplu halde yanıt veriyorum. Sinem Gedik-İntizar olayının perde arkasını merak edenler için…
◊ Sinem Gedik ve İntizar’ın linç edilmesinin önünü açtığını düşünüyor musun?
– Sanki kamerayı oraya ben koydum, görüntüleri ben çektim, ortalığa ben yaydım, davayı ben açtım… Gidin bu soruyu Mustafa Ceceli’ye sorun. Çocuğunun annesinin görüntülerini bulup çıkaran, dava dosyasına koyarak yayılmasına neden olan kişi; Mustafa Ceceli. Bu olay bir haberdir ve ben de gazeteci olarak haberi yaptım.
EVET BİR HABERDİR DEDİĞİN GİBİ, ANCAK BUNA BENZER BİR ÇOK HABERİ NASIL ÇEKMECELERİNDE SAKLADIĞINI BEN ÇOK İYİ BİLİYORUM. BANA GÖRE BU GÖRÜNTÜLERİN YAYILMASINDA EN BÜYÜK PAY SENİN…
◊ Bu görüntüleri sana Mustafa Ceceli mi verdi?
– Gazeteci olarak haber kaynağımı açıklamak zorunda değilim. Her haber bir kaynaktan gelir. Sonuçta doğruluğu önemlidir. Benim yaptığım haber de sonuna kadar doğru. Ha kaynağı çok merak eden varsa İstanbul 9. Aile Mahkemesi’ne gidip dava dosyasını bulur.
BEN ADIM KADAR EMİNİN BU GÖRÜNTÜLERİ SANA CECELİ GÖNDERDİ, FİLİZ ÖCAL İLE. BU GÖRÜNTÜLERİN YAYILMASINDA EN AZ ÇEKENLER KADAR SENİNDE SUÇUN VAR…
◊ Bu olayda Mustafa Ceceli’yi mi savunuyorsun?
– Ben bu olayda önce ve sonuna kadar küçük Arın’ı savunuyorum. Sonra İntizar’ı… Ardından da Sinem’i… Ceceli’yi hiç savunmuyorum. Eski eşine ve çocuğunun annesine yaptığını çok ayıp ve yakışıksız buluyorum. Bu uğurda oğlunu bile ateşe atmasını bir baba olarak asla affetmiyorum. Tabii kadınların yakınlaştığı sırada çocuk odada değilse!
Durum öyleyse işin rengi değişir.
SEN OLAÜYIN BSAŞINDAN SONUNA KADAR MUSTAFA CECELİYİ SAVUNUYORSUN, KÜÇÜK ARIN NEREDEN ÇIKTI… KARI KOCA BOŞANMIŞ, ÇOCUĞUN VELAYETİ ANNEYE VERİLMİŞ. BABA İSTEDİĞİ GİBİ ÇOCUĞUNU GÖRÜYOR VE BABASI İLE VAKİT GEÇİREBİLİYOR. DAHA BUNUN NERESİNDE KÜÇÜK ARINI DÜŞÜNDÜĞÜNÜ SÖYLEYEBİLİYORSUN. SOSYETİK GÜZELİN BU ÇOCUKLA İLGİLENECEĞİNE SEN İNANABİLİYORMUSUN.
◊ Çocuğun odada olduğu görüntüler var mı?
– Benim izlediğim videolarda yok. Ancak bazı fotoğraflarda açıkça görülüyor. Ama o kareler de iki kadının yakınlaştığı anlar değil. Çocuğun odaya girip çıktığı anlar yakınlaşma anları mı, fotoğraflara bakarak çıkarmak mümkün değil.
◊ Sinem Gedik bir kadınla değil de erkekle ilişki yaşasaydı yine “skandal” başlığını atacak mıydın?
– Kesinlikle evet. Çünkü bu haberde skandal olan iki kadının yakınlaşması değil, olay sırasında evde çocuğun olduğu iddiası. Ve Ceceli’nin, çocuğunun annesinin görüntülerine dayanarak dava açması. Bunlar skandal değilse neden 3 gündür Türkiye bu olayla çalkalanıyor?
YA ARKADAŞ BOŞANMA OLMUŞ BİTMİŞ, SİNEM GEDİK KİMİNLE İSTERSE ONUN İLE BİR ÖMÜR SÜRDÜREBİLİR. TABİİ O COCUKTA AYNI EVDE DURACAK..
◊ Sence Ceceli bu görüntülerle neden dava açtı?
– Kendini temize çekmek için… Boşandıktan hemen sonra Selin İmer’le evlenmiş ve “ihanet eden koca” olarak çok eleştirilmişti. Şimdi bu görüntülerle “Bakın evliliğimin bitme gerekçesi bu” demeye getiriyor. Ama yaptığı çok korkunç.
UTANMADAN MUSTAFA CECELİNİN YAPTIĞININ ÇOK KORKUNÇ OLDUĞUNDAN BAHSEDİYORSUN, NEDEN İLK YAPTIĞIN HABERDE KORKUNÇ OLDUĞUNDAN BAHSETMEDİN. TEPKİLERİ ALINCA MI AKLIN BAŞINA GELDİ.. BENCE SENİN YAPTIĞIN MUSTAFA CECELİDEN DAHA KORKUNÇ…
◊ Sinem Gedik’le konuştun mu?
– Kendisiyle değil, avukatı Eda Salman Bayraktar’la ilk gün konuştum. Bu fikirlerimin hepsini ona da anlattım. İki yetişkin kadının cinsel yönelimlerinin kimseyi ilgilendirmediğini ama yakınlaştıkları sırada yanlarında çocuk varsa işin değişeceğini söyledim. Avukatı da “Sizin izlediğiniz görüntüleri biz daha izleyemediğimiz için bir şey diyemiyoruz” dedi. Birbirimizi anlayarak uzun uzun fikir alışverişinde bulunduk.
KEŞKE AVUKATA BAHSETTİKLERİNDEN, İLK HABERDE BAHSETSEYDİN. AMA NEREDE BU İŞİN BU BOYUTLARA GELECEĞİNİ HİÇ DÜŞÜNMEDİN, DAHA DOĞRUSU DÜŞÜNMEK İSTEMEDİN..
◊ Bu olay nedeniyle yapım şirketinin İntizar’la sözleşmesini feshetmesine ne diyorsun?
– Tek kelimeyle; korkunç. Kabul edilir bir şey değil. Bizi sadece İntizar’ın sesi ve müziği ilgilendirir, cinsel yönelimleri değil. Üstelik Polat Yağcı’nın ikinci açıklaması da durumu kurtarmıyor. Sonuna kadar İntizar’ın arkasındayız.
POLAT YAĞCININ YAPTIĞININ KORKUNÇ OLDUĞUNA DAİR TEK SATIN HABER YAPTINMI GAZETENDE YOK YAPMADIN. YAPAMAZSIN ZATEN..
◊ Mustafa Ceceli’nin basın danışmanı yakın arkadaşın Filiz Öcal’mış. Haberi onun verdiği ve bu yüzden Ceceli tarafını tuttuğun söyleniyor.
– Koca bir yalan. Filiz eskiden basın danışmanıydı, doğru. Ama epeydir birlikte çalışmıyorlar. Ayrıca birlikte çalıştıkları dönemde Ceceli de Filiz de bana yaptığım haberlerden dolayı küsmüştü. Çünkü boşanma ve evlenme sürecinde Ceceli’yi en çok eleştiren bendim. Amerika’daki akıl hocası Ahmed Hulusi’yle Ceceli’nin görüntülerini ve fotoğraflarını ilk yayınlayan da benim. 
Ceceli’nin, Filiz’in ve Samsun Demir’in “lütfen görme” ricasına rağmen o görüntüleri televizyonda yayınladım. Ceceli o günden beri benimle konuşmuyor. 
Ama herkes bilip bilmeden konuşuyor.
GEÇ BUNLARI SEMERCİ, FİLİZ ÖCAL EN YAKIN ARKADAŞIN HATTA MAGAZİN MÜDÜRÜN SELİM AKÇİN’İN ESKİ EŞİ OLDUĞUNDAN NEDEN BAHSETMİYORSUN… BU GÖRÜNTÜLER BANA FİLİZ AKÇİN SAYESİNDE GELDİ DEMİYORSUN… VATANDAŞ BİLMEZ AMA BİZ FAZÇLA KALABALIK DEĞİLİZ VE BİR BİRİMİZİ ÇOK İYİ BİLİRİZ… YAZININ BAŞINDA BEN KÜÇÜK ARIN’I DÜŞÜNEREK BUHABERİ YAPTIM DERKEN. KEŞKE YILLAR ÖNCE BENİM KÜÇÜK LİDYA’MIDA DÜŞÜNÜP BİR KAÇ HABER YAPSAYDIN BELKİ BEN ŞUAN KÜÇÜK LİDYAMLA GÖRÜŞÜYOR OLURDUM. HATTA BENİM KÜÇÜK LİDYAM GİBİ ÖZELLİKLE BABASI İLE VE ANNESİ İLE GÖRÜŞEMEYEN BİNLERCE KÜÇÜK YAVRULAR VAR, ONLAR İÇİNDE KALEMİNİ BİRAZCIK OYNATABİLME CESARETİ GÖSTEREBİLSEYDİN.
O YÜZDEN YEMEZLER…
O YÜZDEN YEMEZLER…
BÖYLE DUYGUSAL HABERLER GELİNCE SONUNA KADAR ARKASINDA DURUYORSUN. AMA CİDDİ HABERLER OLUNCA KALEMİNİ OYNATMAYA KORKUYORSUN… SENİN YAPTIĞI GAZETECİLİK DEĞİL YALAKALIK…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
@ 2018 - Kelebek Magazin