Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
KelebekMagazin

GASTRONOMİ TURİZMİ DERNEĞİ BURSA’YI MERCEK ALTINA ALDI!

GASTRONOMİ TURİZMİ DERNEĞİ  BURSA’YI MERCEK ALTINA ALDI!

Gastronomi Turizmi Derneği, ‘Gastronomik Marka Kentler’ çalışması kapsamında Bursa’ya inceleme gezisi düzenledi. GTD Başkanı Gürkan Boztepe’nin başkanlığındaki heyet Bursa’da ziyaret ettikleri lezzet duraklarına tam not verdi…

 

Gastronomi Turizmi Derneği ülkemizin değerlerini ön plana çıkartmaya devam ediyor.

Gastronomi Turizmi Derneği; Marka Kentler Komitesi, Etkinlik Komitesi, Basın Halkla İlişkiler Komitesi ve Bursa Temsilciliği çalışmaları ile Bursa ilimize inceleme gezisi düzenledi.

 

Sabah kahvaltısıyla start alan gezide ilk durak Saitabat Köyü’ydü. Sermin Çakalıoğlu ev sahipliğindeki kahvaltıda sosyal sorumluluk örneği olarak ev kadınlarının hazırladığı kahvaltıda buluşuldu.

 

Ardından Tarihi Çarşılar Federasyonu Başkanı Muhsin Özyıldırım mihmandarlığında Bursa’nın tarihi alışveriş merkezi Kozahan gezildi. Bu güzel gezi öğleye kadar sürdü. Cevat İskenderoğlu’nun varisi İskender İskenderoğlu ev sahipliğinde öğle yemeğinde Bursa’nın simgesi haline gelen Bursa Kebabı yenildi. Ülkemizi bu muhteşem lezzetle tanıştıran İskenderoğlu Ailesi’ne teşekkürün ardından lezzet yolculuğuna devam edildi.

 

Öğle yemeğinin lezzeti damaklarda iken kendisi de iyi bir gurme olan Bursa Valisi İzzettin Küçük makamında ziyaret edildi. Gastronomi Turizmi Derneği heyetinin Bursa Valisi ile samimi bir ortamda geçen toplantısında Vali Bey’in maddi ve manevi destek sözü herkesi neşelendirdi.

 

Kentin en üst makamıyla yapılan toplantı neticesinde Gastronomi Turizmi Derneği, Bursa’da nitelikli bir Gastronomi Konferansı yapılması ve Bursa’nın Osmanlı’dan beri süregelen Gastronomik Lezzetlerini Dünya’ya anlatma misyonu üstlendi.

 

Hasan Eker ve Vali Yardımcısı Fatih Kadiroğlu ev sahipliğinde Bursa Turizm Platformu resmi toplantısında konuk olarak yer alan Gastronomi Turizmi Derneği üyeleri sonrasında Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi, Merinos Tekstil Sanayi Müzesi ve Bursa Bıçak müzelerini ziyaret etti.

 

Gastronomi Turizmi Derneği üyeleri müze gezileriyle kent hakkındaki bilgi ve görgülerini artırırken Turizm İl Müdürü Ahmet Gedik, Bursa Aşçılar Derneği Başkanı Reşat Kahraman, Bursa Müzeler Müdürü Muhterem Çevik, Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanı Aziz Elbaş ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Müzeler Sorumlusu Mesut Emir ev sahipliğinde teknik incelemelerini de sürdürdü.

 

Gürkan Boztepe başkanlığındaki GTD heyeti akşam yemeğinde de ilk gastronomik AVM olan Eker Meydan AVM’de Ece Eker ev sahipliğinde GTD üyesi Beykapı Kebap Restoranı’na konuk olarak farklı biçimlerde sunulan et lezzetlerini deneyimleme imkanı buldular. Özellikle restoranın sahibi ve et ustası Mehmet Beykapı’nın kendi elleriyle hazırladığı muhteşem lezzetler GTD üyelerinin kalbini kazandı.

 

Gastronomi Turizmi Derneği Başkanı Gürkan Boztepe, derneğin Yönetim Kurulu Üyesi ve Bursa Temsilcisi Ramazan Başan’a bu nitelikli organizasyon için teşekkür etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
@ 2018 - Kelebek Magazin