Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
KelebekMagazin

Dünya’nın en zengin 10 CEO’su

Dünya’nın en zengin 10 CEO’su

1. Dara Khosrowshahi – Expedia 
Tam 2020 yılına kadar yaptığı anlaşmayla keyfine diyecek olmayan dünyanın en zengin CEO’su olma şerefine erişen Dara Khosrowshahi tam olarak 94.6 milyon dolar kazanıyor. Çenemiz yeterince yoruldu mu?

2. Leslie Moonves – CBS Corporation 
Dünyanın en büyük televizyon yayın şirketi olan CBS’in CEO’su olan Moonves 56.8 milyon dolar kazanıyor.

3. Robert Iger – Disney 
Bob Iger olarak bilinen Disney’in CEO’su Robert Iger, 44.9 milyon dolarla listenin ilk üçüne giriş yapıyor. Star Wars: The Force Awakens ve Pixar’ın Inside Out’uyla büyük çıkış yapan şirketin CEO’su da maaşını hak ediyor değil mi?

4. Philippe Dauman – Viacom 
2018 yılına akadar şirketle kontratı bulunan Philippe Dauman’ın aldığı maaş 44.3 milyon dolar.

5. Sandeep Mathrani – General Growth Properties 
New York ve Manhattan’ın en büyük emlak portfolyosuna sahip şirketin CEO’su Sandeep Mathrani’de dolgun bir maaşa sahip. Büyük alış veriş merkezlerinden yerleşim yerlerine bir çok bölgeyi elinde duran Mathrani tam 39.2 milyon dolar kazanıyor.

6. David Zaslav – Discovery Communications 
2014’deki 156.1 milyon dolarlık maaşına gelen kesinti nedeniyle 2017 en çok kazanan CEO’lar listesinde 6. Sıraya gerileyen David Zaslav şu an da sadece 33.3 milyon dolar kazanıyor. Büyük haksızlık gerçekten.

7. Indra Nooyi – PepsiCo 
PepsiCo’nun üstün yetenekli ve şirketin büyük bir kar payıyla yılı kapatmasında büyük rol oynayan CEO’su Indra Nooyi’nin maaşı tam olarak 26.4 milyon dolar. Bir maaşı kenara koysa istediği bir adayı satın alabilir.

8. Charif Souki – Cheniere Energy 
Texas’ta kurulan Cheniere Energy, özellikle likit doğal gaz taşımacılığı üzerine Amerika’nın en büyük şirketlerinden biri. Kurucusu, başkanı ve CEO’su Charif Souki ise her gün 388,902 dolar kazanıyor. Bu kazanç kendisini en zengin şirket sahipleri ve CEO’ları arasına sokuyor.

9. Mario J. Gabelli 
Amerika’da 1977 yılında kurulan GAMCO şirketinin hem kurucusu hem de yatırımcısı olan Mario J. Gabelli şirketin aynı zamanda CEO’su olarak görev yapıyor. Gabelli’nin kazancı ise 1.2 Milyar Dolar.

10. Lawrence J. Ellison – Oracle 
California menşeili bilgisayar yazılım şirkeri Oracle’ın krucularından biri olan ve aynı zamanda CEO’luğunu yürüten Lawrence J. Ellison’ın kazancı yılda 56.2 milyar dolar. Ve kendisi bu kazançla sadece en çok kazananlar listesinde 10. sırada yer alabiliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ