konyaalti escort
KelebekMagazin

BU TACİZ MİLAD OLSUN…

Burhan Akdağ

Burhan Akdağ

BU TACİZ   MİLAD OLSUN…

 

Üniversiteli kızlara tuzak adlı haberi birkaç gün önce haberlerde görünce inanın pek ilgilenmedim, buna benzer birçok haber okuduğum için buda onlardan biridir diye düşündüm… Bir dostum beni aradığında Fethi Demirkol’un haberini gördüm mü Diye sorunca haberi tekrar buldum ve okudum… Aklıma ilk gelen Fethi Demirkol’un bu sefer sert bir kayaya hatta iki sert kayaya çarptığını düşündüm. Fethi Demirkol  yıllar önce bir anda medya sektöründe adı duyulmaya başlamış, hatta bir çok gazeteci arkadaşım yanında çalışmaya başlamıştı. Ne yazık çalışanda birkaç ay sonra işinden ayrılıyordu, Demirkol’un nasıl tutarsız çalıştığını anlatıyordu. Bir dergi bir anda birkaç dergi olmuş gibi göründü, arkasından web sayfaları yapmaya başladı. Bir gün elinde fotoğraf makinası fotoğraf çekerken görünce şaşkınlığımı gizleyememiştim.  Tam teşeküllü  bir gazeteci olmuştu. Tabi Gazeteci denirse,  Tek başına bir şeyler yapmaya çalışıyordu. Bu çalışmaları yaparken birçok şey duyuyorduk, ama yapabileceğimiz hiçbir şey yoktu. En son Milliyet gazetesinde patlayan taciz olayı her şeyi ortaya çıkardı. Sanıyorum bunun arkası yaprak dökümü gibi gelecektir. Demirkol gazeteciliği tehdit, ve taciz olarak kullandığını hep duyardım, ama bu şikayet duyumlarımızı  ispatlar gibiydi..

Fethi Demirkol Benimle çok iş yapmak istedi,  Ben hiçbir zaman bunu kabul etmedim, Son yaptığı güzellik yarışmasını önce birlikte yapmayı daha sonra jüride olmamı çok istedi ama vaktimin olmadığını her fırsatta belirttim…

Milliyet gazetesinin başarılı muhabiri üstelik hemşerim bu olayı patlattı, eline koluna kalemine sağlık.. İnanılmaz bir haber olmuş.. kendisini bir kez daha kutluyorum.

Peki şimdi şunu sormak isterim, Türkiye’de bir tek Fethi Demirkol’mu var, tabii ki yüzlercesi binlercesi var… Bu olay bir Milad olsun, kim taciz ediyorsa, kim tehdit ediyorsa açıklayalım herkes bilsin. Hollywood’da yıllar önce yaşanan tacizler tecavüzler son aylarda tek tek patlamaya başladı. Türkiye’de Zerrin Özer nasıl tacize uğradığını ağlayarak anlatmıştı. Yine birkaç sanatçı ses stüdyolarında başına gelenleri ve yapılan tacizleri açıklamıştı.

Yeşilçam’da şöyle bir laf vardır, Şöhret olmanın yolu rejisörün yatağından geçer…

Son yıllarda şöhret olmak sadece yönetmenin değil, yapımcının, senaristtin, gazetecinin daha bir çok kişinin yatağından geçtiği bir gerçek.

Ancak kanunlarımız ve bu ülkeyi yönetenler maalesef bu tür durumla hep duyarsız kaldılar, örneklerini çok gördük, okullarda, yurtlarda taciz ve tecavüz sanıklarının ellerini kollarını sallayarak dolaştıklarına şahit oldu. Bu konu ile ilgili Bakan basın toplantısında çıkıp bir kereden bir şey olmaz demedimi. Demek ki bu adalet sisteminde bu tacizcileri veya tecavüzcüleri cezalandırmak çok zor..

Günümüzde genç kızların şöhret olma arzuları isteği yüzünden bu tür adamlar tarafından nasıl kandırıldıklarını biliyoruz, duyuyoruz ama suçlama  şansımız yok. Cünkü genelde alan razı veren razı ancak arada bu iki üniversiteli kız gibi şikayet eden olursa bunları yazıp çizebiliyoruz. Akşam yönetmen ile yada yapımcı ile birlikte olup ertesi hafta diziye monte olan genç kızlar mı, Gazeteci ile birlikte olup gazetede sık sık haberleri çıkan sanatçılar mı, Güzellik yarışmalarına katılıp jüri üyelerinin ve sponsor firma sahiplerinin çirkin tekliflerine maruz kalanlar mı, neler duyuyoruz neler. Bu ülkenin ışıltı dünyasında buna benzer olaylar o kadar çok sık oluyor ki… Anlatmakla bitmez. Bitmeyecekte..

Fethi Demirkol’un konuda başı çok ağrıyacak gibi, bir kişi değil iki kişi değil yüzlerce kişi gelip fotoğraf çektirmiş, Birde Fethi Demirkol’a bu kızları getiren aracılar var bunlarında hak ettikleri cezayı almaları lazım.

Bu sabah haberde adı gecen Sena ile uzun bir telefon görüşmesi yaptım, onu Fethi Demirkola götüren Alican Kartal’dan bahsetti, kendisi gibi bir çok kişi Fethi Demirkol ile tanıştırmış.

Bakalım bu olay nasıl devam edecek, şikâyetçi sayısı artacak mı, Fethi Demirkol gibi başkaları hakkında da bu tarz suçlamalar olacak mı bekleyip göreceğiz…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ